Štrauzák 2006

 

Cyklistická jízda do vrchu na čas ŠTRAUZÁK
 
7. ročník ŠTRAUZÁK 2008
 

Vážení přátelé cyklistiky,

rok s rokem se sešel a čeká nás další ročník cyklistického výjezdu oblíbeného kopečku pod názvem ŠTRAUZÁK. Start bude jako při jiných ročnících u restaurace "Pod Vráblem" v místní části Hrubá Voda. Pokud někdo neví kde to je, tak mu určitě pomůže přiložená mapka v PDF.

Startovací okno je od 12.00 do 14.00 hodin. Po uplynutí startovacího okna nebude již závodník puštěn na trať a nebude mu měřen čas.
Registrace závodníků bude probíhat průběžně od 11.45 do 13.45 a spočívá ve vyplnění startovacího formuláře a zaplacení startovného (symbolických 20 Kč), po němž závodník obdrží startovní číslo, které si viditelně připevní vpředu na kole. Při nesprávném umístění se vystavuje riziku, že mu nebude opět změřen čas. Číslo zůstává účastníkovi na památku. Startovat mohou cyklisté kdykoliv ve startovacím okně, doporučujeme,  ale nenechávat svůj výkon až na 14 hodinu, kdy muže hrozit, že by jste se nedostali na řadu a čas by Vám nemohl být změřen.

Další zpráva je, že kopec se nám nějak nezkrátil, a tak závodníci budou muset zdolat  trasu o délce 4400 m a nepatrném převýšení 231 m. Povrch trasy  je nekvalitní asfalt, proto doporučujeme trekinkové, krosové, horské či starší silniční kolo. Ujetá vzdálenost je značena každých 500 metrů
a končí ve výšce 551 m.n.m, kóta Dómský les . Z cíle je možné se vrátit buď po stejné trase
(zde bych si dovolil apelovat na všechny, ať z kopce jedou z rozumem a nebrání tak ostatním účastníkům ve výkonu resp. je neohrožují ) nebo se projet po místních lesních cestách a vrátit se až na vyhlášení výsledků, které proběhne v 15.30 v místě startu závodu.
Jízda se uskuteční za plného silničního provozu na vlastní nebezpečí, účastníci musí dodržovat pravidla silničního provozu, cyklistická přilba je povinná.

Tento již sedmý ročník nedozná toliko změn, jako roční předchozí, snažili jsme se zlepšit kvalitu a rychlost zpracování, značení trati apod.. Po dlouhé úvaze jsme již nesahali na počet kategorií, a to z důvodu možnosti si v delší časové řadě ze strany účastníků porovnat svoji výkonnost. Pro velký úspěch jsme ponechali kategorii sedaček a tažných zařízení, takže tatínci a maminky namasírujte si svá lýtka a trénujte, ať ratolesti mají co vyhrát !

Jako již minulý ročník budou vydány pamětní dřevěné placky s logem a profilem závodu. Každý, kdo se závodu zúčastní a vyjede tento kopeček, dostane v cíli tento cenný suvenýr.

Na startu závodu bude otevřena restaurace "Pod Vráblem" a bude plně k dispozici pro občerstvení hladových a žíznivých cyklistů a v případě špatného počasí bude sloužit i jako možný úkryt.

Jako minulé ročníky závod bude komentovat již zkušený DJ Mirek Roth ml. a svou hudbou a fundovaným komentářem jistě přispěje k neopakovatelné atmosféře závodu.

Jak jste si jistě všimli na pozvánce, opět se nám podařilo přesvědčit několik sponzorů a s tím možnost kvalitně odměnit cyklisty za svůj výkon. V tomto ročníku to budou první tři cyklisté v pořadí v každé kategorii. Vítězové jednotlivých kategorií obdrží pohár a všichni tři pak medaile. Dále pak bude odměněn nejmladší a nejstarší závodník, který aktivně kopec vyjede.

Z průběhu závodu budou pořizovány digitální fotografie a z vyhlášení výsledků video. Foto si pak budete moci zadarmo stáhnout v plné kvalitě z těchto stránek. Video bude v kvalitě pro zveřejnění na webu. Video z vyhlášení v kvalitě DVD bude možné po domluvě.

No, a to je skoro všechno, co bychom Vám chtěli prozradit před závodem.

Takže nezbývá než naleštit svá kola, podívat se na loňské výsledky  a přijít si prověřit svoji fyzičku při jízdě dovrchu na čas.
 

Již se na Vás všichni pořadatelé těšíme :-)

Ahoj na startu, na trase a v cíli.

 

pejzl@fnol.cz

Pořadatel :    Martin Pejzl, Sukova 4, 779 00 Olomouc, tel. +420605120453

© Martin  PEJZL